Przykłady dobrej praktyki w akcji Partnerskie Projekty Szkół w latach 2011-2013

Przykłady dobrej praktyki w akcji Partnerskie Projekty Szkół w latach 2011-2013 | Program Comenius

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością przedstawiamy listę najlepszych projektów zrealizowanych w okresie 2011-2013. Kryteria, którymi kierujemy się przy ocenie projektów to m. in. innowacyjność, wysoka jakość zrealizowanych działań, to, czy i w jakim stopniu realizatorom udało się zaangażować do udziału w projekcie przedstawicieli społeczności lokalnej. Najwyżej ocenione projekty to takie, które mają szanse na kontynuację – dzięki wykorzystaniu innych źródeł finansowania, jako stałe elementy programów nauczania, czy też punkt wyjścia do dalszej współpracy na poziomie europejskim.

Projekty ułożyliśmy według numerów umów finansowych. Obok informacji o tytule projektu w jego języku roboczym i nazwy szkoły, znajdą Państwo link do strony przygotowanej przez jego realizatorów w Bazie European Shared Treasure – platformie służącej upowszechnianiu rezultatów projektów partnerskich w programie „Uczenie się przez całe życie”. W Bazie EST znajdą Państwo opisy projektów, linki do ich stron internetowych, adresy do kontaktu, produkty (np. prezentacje, scenariusze zajęć, słowniki przygotowane przez uczniów), a więc wszystko to, co pomoże Państwu lepiej poznać rezultaty Partnerskich Projektów Szkół. Niektóre z tych rezultatów mogą się przydać w codziennej pracy – tematyka naszych projektów jest silnie zintegrowana z programem nauczania i pozwala na pogłębienie treści przewidzianych przez podstawę programową.

Szkoły, których projekty otrzymały status przykładów dobrej praktyki, wkrótce otrzymają dyplomy z prośbą o wypełnienie karty informacyjnej, która w przyszłości posłuży do dalszego upowszechniania rezultatów projektu przez Narodową Agencję.

PodglądZałącznikWielkość
dobre_praktyki_2011-13.pdf418.8 KB